Czy tablice edukacyjne wieszane na ścianie mają sens? Okazuje się, że tak, ale pod warunkiem, że są dobrze zaprojektowane i przekazują wiedzę w sposób przyjazny odbiorcy, a do tego wyglądają bardzo dobrze, co zwiększa estetykę przedmiotu. Innowacyjne podejście do tablic edukacyjnych prezentują EDUARTY, czyli coś więcej niż tablica edukacyjna, to jest profesjonalny design na bardzo dobrym materiale, jakim jest płyta kompozytowa.
Zobacz moją wideo recenzję.
Eduart POCZET KRÓLÓW i KSIĄŻĄT POLSKICH zawiera chronologiczny spis władców Polski od Mieszka l do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Każdy władca ma krótki opis swoich dokonań, informację o dynastii, rodzicach, daty: narodzin, śmierci i panowania oraz wykaz ważnych wydarzeń. Dodatkowo zawiera kod kolorystyczny, dzięki któremu zapamiętując kolor tła, zapamiętujemy dynastię.
EDUART to innowacyjne podejście do nauki, człowiek uczy się mimochodem, przechodzi, spojrzy i coś zapamięta, a jeśli przechodzi koło czegoś często, to siłą rzeczy zapamiętuje treści przekazywane przez np. tablice edukacyjne.
Tablice edukacyjne pełnić mogą także rolę dekoracyjną, nie tylko edukacyjną, wykonanie jest na najwyższym poziomie, zatem warto salon, przedpokój stoi otworem przed tym innowacyjnym przedmiotem.
Eduart to narzędzie do “nauki mimochodem“. Ogromna większość z nas jest wzrokowcami, ucząc się, czytając, zapamiętujemy miejsce w książce, ilustrację, czy wykres.
Eduart jest wiedzą opakowaną w design. Wieszając eduarty na ścianie w widocznym miejscu i patrząc na nie każdego dnia, chcąc nie chcąc, przyswajamy zawartą w nich wiedzę.
Nie chodzi o to, by postawić dzieciaka przed tablicą i kazać mu wryć na pamięć wszystko, tylko powiesić i czekać. Dziecko patrząc na tablicę każdego dnia zapamięta, czasem coś sprawdzi. Np. Zapamiętując Kazimierza Wielkiego, wie że jest w środku, wiedząc, że królowie byli od X do XVIII w, to wie że KW w środku czyli XIV w. Dodatkowo zapamięta go z tłem piaskowym, czyli był piastem i w dodatku ostatnim. I tak to działa. Prosto i skutecznie.
Wieszając eduart w pokoju dziecka przy biurku, mamy pewność, że przyswoi sobie wiedzę zawartą na tablicy.
Eduarty wykonane są z płyty kompozytowej o wymiarach 140×70 cm składającej się z lakierowanych warstw aluminiowych połączonych rdzeniem polietylenowym, w takiej konfiguracji, tablica posiada wyjątkową sztywność przy zachowaniu niskiej wagi. Płyta ma grubość 2 mm.
Drugim tańszym rozwiązaniem jest folia twarda PCV także o wymiarach 140×70 cm o grubości 0,3mm, przy takiej grubości oczywiście przestaje być twarda i jest elastyczna. Folia jest odporna na wilgoć co daje dużą przewagę nad papierem i nie drze się tak łatwo. Można ją zatem przecierać wilgotną szmatką z kurzu.
Eduart w formie płyty lub folii twardej jest wysyłany do klienta profesjonalnie zapakowany, przez co dostajemy produkt nieuszkodzony i gotowy do zawieszenia od razu po otrzymaniu od kuriera.
Zobaczcie, jak są zapakowane obydwie wersje, czyli jak wygląda rozpakowanie produktu.
Tablice kompozytowe są przesyłane w opakowaniach kartonowych, na narożniki tablic nakładane są plastikowe elementy zabezpieczające przed uszkodzeniem.
Tablica jest owinięta folią bąbelkową, tak więc całość jest bezpieczna podczas transportu, należy jednak zwrócić uwagę na przesyłkę przy odbiorze u kuriera, bo jeśli podczas transportu przesyłka była rzucana wielokrotnie, narożniki mogą być delikatnie uszkodzone, a można to sprawdzić przy odbiorze i gdyby jakimś cudem był problem, produktu nie przyjmujemy i składamy reklamację. Problemu być nie powinno, ale warto to sprawdzić, to chwila roboty przy kurierze.
Eduarty w formie twardej folii PCV są zawinięte i wysyłane w kartonowej rurce, co maksymalnie zabezpiecza je przed dowolnymi uszkodzeniami.
Montaż tablicy edukacyjnej jest banalnie prosty, wystarczy wywiercić 2 dziurki i zamontować dwa kołki z haczykami w odległości 90 cm w poziomie i tyle, nałożenie tablicy na ścianę, a dokładnie na haczyli jest bardzo proste, szczególnie, że tablica Eduart jest bardzo lekka i jednocześnie stabilna i sztywna.
Zobaczcie jak wygląda montaż tablicy do ściany krok po kroku.
Wysokiej jakości uchwyty umożliwiają maksymalnie bliski montaż eduarta ze ścianą.
Eduart w formie folii twardej może wisieć na taśmie, kleju czy pineskach, wg uznania i potrzeby.
Eduart to nie papier, który się gnie, psuje, brudzi, zmienia kolor, blaknie i nie umożliwia umycia, dlatego też nie może kosztować paru złotych. Jeśli ktoś wymaga od produktu jakości, możliwości przetarcia wilgotną ścierką z kurzu, bardzo dobrego druku i zastosowania wysokiej jakości bezpiecznych komponentów, to nie ma mowy o oszczędzaniu.
Eduart w formie tablicy kompozytowej, szczególnie zalecanej, to koszt 275 zł, na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że drogo, ale czy warto oszczędzać na nauce dziecka, myślę że nie, szczególnie, że produkt ten wygląda świetnie i dopasowuje się do każdego wnętrza, jest przyległy do ściany i wygląda po prostu świetnie.
Wersja z folii twardej to koszt niższy, bo tylko 155 zł i jest tak samo wysokiej jakości produktem pod względem wydruku i odporności na wilgoć, zatem można go przecierać szmatką z kurzu, jednak wybór czy kupić folię czy tablicę pozostawiam Wam. Ja polecam szczególnie tablicę z płyty kompozytowej, która jest elegancka i wygląda moim zdaniem super. Będzie pasować do każdego pomieszczenia.
Podsumowując, EDUART jest to produkt innowacyjny, wygląda świetnie, montaż jest prosty, informacja zawarta na eduarcie jest świetnie zaprojektowana, że aż chce się spoglądać, czytać i to jest klucz do nauki mimochodem.
Polecam każdemu zajrzeć na stronę www.eduart.eu i zapoznać się z produktami EDUART, niebawem kolejne motywy będą dostępne, zatem warto śledzić także profil EDUART na Facebooku.
POLECAM!
Galeria zdjęć ze strony producenta
Piszcie w komentarzu, czy posiadacie tablice EDUART, a jeśli tak, to jaki i w jakim pomieszczeniu wisi.
Views: 185