1. Kup bojler o pojemności zgodnej z ilością mieszkańców, np. 50L to 1 mieszkaniec, 80L to 2, a 100L to 3-4 mieszkańców.
2. Użyj kołków, które wytrzymają ciężar bojlera i wody w nim, czyli np. 50L wody i ciężar bojlera 18kg, to w sumie obciążenie 70kg na 2 śruby, czyli dla bezpieczeństwa warto kupić śruby zdolne przyjąć obciążenie 50kg, czyli 15kg więcej.
3. Stosuj kołki (śruby) do montażu w danym typie ściany (beton, cegła, drewno itp.)
4. Zamontuj zawór bezpieczeństwa na niebieskim dopływie wody, uszczelniając gwint taśmą teflonową lub nicią uszczelniającą do gwintów.
5. Zanim włączysz bojler, napełnij go wodą do pełna, poprzez otwarcie głównego zaworu wody w mieszkaniu i włączeniu ciepłej wody w kranie lub prysznicu. Jak zacznie woda lecieć, znaczy, że bojler jest pełny wody. Jeżeli ciśnienie będzie niskie, sprawdź, czy zawór jest otwarty w pełni lub słuchawka prysznica lub kran jest otwarty na maksimum.
6. Upewnij się, czy wszystko jest szczelne, poprzez obserwacje wszelkich połączeń.
7. Podłącz wtyczkę do gniazdka elektrycznego i ustaw temperaturę na dolnym pokrętle pod bojlerem.
8. Zawór zabezpieczy bojler na wypadek zbyt wysokiego ciśnienia wody w zbiorniku, np. uszkodzi się termostat i woda w bojlerze się zagotuje (wzrośnie ciśnienie w zbiorniku). Zawór bocznym odpływem odprowadzi nadmiar ciśnienia. Do zaworu bezpieczeństwa możesz zamontować przeźroczystą rurkę, której koniec montujesz np. w odpływie wody do kanalizacji lub pojemnika, butelki.
9. Jeżeli masz pytanie, zadaj je pod filmem w komentarzu.
Polub film. Subskrybuj kanał z poradnikami. Skomentuj film. Udostępnij film dalej.
Views: 3546