Zaciskarka do tulejek cienkościennych (końcówek kablowych) WAGO 206-1225 umożliwia zaciśnięcie tulejek na przewodach typu linka w rozmiarach: 10mm2, 16mm2, 25mm2.
Co myślisz o tym urządzeniu?
Jakiej zaciskarki używasz do takich przekrojów przewodów?
Link do strony WAGO: https://www.wago.com/pl/narz%C4%99dzia/tulejkownica-25/p/206-1225
„Wskazówki dotyczące obsługi:
Optymalna forma zaciśnięcia dla dużych sił wyciągania przewodu
Możliwość wprowadzenia przewodu z obu stron tulejkownicy (duże udogodnienie dla osób leworęcznych)
Blokada docisku zapewnia gazoszczelność tulejki
Po zaciśnięciu tulejki przyrząd otwiera się automatycznie.
Ergonomiczny kształt rękojeści
Optymalna forma krępowania dla dużych sił wyciągania przewodu, możliwość wprowadzenia przewodu z obu stron tulejkownicy (duże udogodnienie dla osób leworęcznych), blokada docisku zapewnia gazoszczelność tulejki. Po zaciśnięciu tulejki przyrząd otwiera się automatycznie. Ergonomiczny kształt rękojeści
Co to jest „gazoszczelność“?
W przypadku połączenia gazoszczelnego, przewód i tulejka są tak mocno ze sobą ściśnięte, że nie ma pomiędzy nimi wolnej przestrzeni. Oznacza to, że w normalnych warunkach atmosferycznych żadne substancje płynne lub gazowe nie mogą dostać się do miejsca krępowania.
Nie następuje utlenianie między zaprasowanymi żyłami przewodowymi, a tym samym niemal całkowicie wyeliminowane zostaje zjawisko podwyższenia rezystancji po zaciśnięciu tulejki. W skrajnych przypadkach, sporadycznie może dojść do powstania niewielkich wolnych przestrzeni pomiędzy przewodami. Biorąc pod uwagę skręcenie przewodu, można je potraktować jako przestrzenie zamknięte.
Przy niewystarczającym sprasowaniu przewód może zostać wyciągnięty. Pozostają także przestrzenie, w których może dojść do utlenienia.
A skutkiem utlenienia jest wzrost rezystancji przejścia.
Podwyższona rezystancja ma niekorzystny wpływ na transmisję sygnałów, wprowadzając dodatkową tłumienność oraz straty mocy, które mogą doprowadzać do wzrostu temperatury styku (niebezpieczeństwo powstania pożaru).
Dlatego zaleca się zastosowanie tulejkownic z blokadą docisku, jak na przykład tulejkownice WAGO. Takie tulejkownice otwierają się dopiero po całkowitym zaciśnięciu tulejki. Zaciśnięcie tulejki w kwadrat jest idealnym rozwiązaniem przy montażu do złączek z zaciskiem sprężynowym.”
Tulejkownica #WAGO #Zaciskarka #Praska #Tulejka #Elektryka #ForumWiedzy #Narzędzia #Rozdzielnica
Views: 62